200 ilçe başkanı 20 il başkanı değişti !

200 ilçe başkanı 20 il başkanı değişti !

200 ilçe başkanı 20 il başkanı değişti !

 

ANDIRIN – Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde Ak Parti Andırın İlçe kongresine katılan Ak Parti sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: “ son iki yıl içinde 200 ilçe başkanı 20 il başkanı değişti, Ak Parti sürekli değişim ve gelişim içindedir,” dedi.

Sabah saat 09 15 de Ramada Otel önünde toplanarak Andırın’a hareket eden Ak Parti yönetimi ilçe kongresini yaparak Kahramanmaraş’a  Onikişubat Kongeresine yetişti.

AK Parti Andırın İlçe Kongresi Yapıldı

Andırın Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonunda düzenlenen AK Parti Andırın İlçe Kongresi’nde, partilerinin bir millet hareketi olduğuna dikkati çekti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Geçtiğimiz 2 yılda 200 ilçe başkanımızı, 20 il başkanımızı değiştirmişiz. Biz bunu 15 yıldan beri yapıyoruz. Şimdi siz nasıl olur da bizim değişiklik yaptığımız, nöbet değişimi yaptığımız arkadaşlarımıza ‘Bunlarda metal yorgunluğu mu var acaba’ gibi bir ithamda bulunursunuz?” dedi.

Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söylediği gibi, partimize hizmet eden yorulan arkadaşımız ağabey olarak kenara çekiliyor yerine genç ve dinamik arkadaşımız geliyor ki böylece 2019 seçimlerine hazırlanacağız,” diye konuşan Ünal:

ak mahir

AK Parti’nin bir millet hareketi olduğu için kurulduktan 14 ay sonra iktidara geldiğini ve 15 yıldan beri de girdiği bütün seçimleri kazandığını dile getiren Mahir Ünal, “Bunun bir örneği yok. Bunun dünya siyasi tarihinde, AK Parti ölçeğinde bir örneği yok. Çünkü AK Parti’nin kumaşını bu millet dokudu. Hamurunu bu millet yoğurdu.” diye konuştu.  Ünal, AK Parti’nin “Sultan Alparslan’ın iddiası”, “Bizans önündeki Fatih’in hayali” ve “Sultan Abdulhamit Han’ın mücadelesi” olduğunu anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “metal yorgunluğu” uyarılarına dikkati çeken Ünal, “kırmızı çizgilerden” bahseden Erdoğan’ın, böyle devasa bir yapının istikamette kalması, istikamet üzerine yoluna devam etmesi, kim olduğunu unutmadan, kim olduğunun bilincinde ve hangi sorumlulukları taşıdığının farkında olarak, tarihin içinden akıp gitmesi için bir lider sorumluluğuyla bunları tekrar tekrar hatırlattığını söyledi.

Andırınlıları konuşması ile çoşturan Mahir Ünal:

andırın2

“BİZ 15 YILDAN BERİ BU DEĞİŞİKLİKLERİ YAPMIYOR MUYDUK?”

Bunu anlamayan birilerinin, AK Parti’nin içinde başka başka şeyler aradığını ifade eden Ünal, “Biz 15 yıldan beri bu değişiklikleri yapmıyor muyduk? Biz 15 yıldan beri sürekli yenilenen, sürekli değişen bir parti değil miyiz? Mevlana’nın dediği gibi ‘Her dem yeniden doğmuyor muyuz?’ Bu yüzden zaten 15 yıldan beri bu millet her seferinde bizi onaylıyor ve 15 yılın sonunda bu milletin gözünün içine bakarak konuşabiliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu. “Mesele görev değişikliği sırasında, nöbet değişikliği sırasında, bayrak yarışı sırasında, bu değişikliği yapan kardeşlerimizi itham altında bırakmak değildir.” diyen Ünal, şöyle devam etti: “Geçtiğimiz 2 yılda 200 ilçe başkanımızı değiştirmişiz. 20 il başkanımızı değiştirmişiz. Biz bunu 15 yıldan beri yapıyoruz. Şimdi siz nasıl olur da bizim değişiklik yaptığımız, nöbet değişimi yaptığımız arkadaşlarımıza ‘Bunlarda metal yorgunluğu mu var acaba’ gibi bir ithamda bulunursunuz? AK Parti her zaman kendi öz eleştirisini cesaretle yapabildiği için kendini yenilemiştir. Liderimiz, cesaretle kendi partisine dönük sözler söyleyebildiği için, bu öz eleştiriyi yapabildiği için, bu uyarıları yapabildiği için AK Parti diri bir şekilde yoluna devam etmektedir.”

andırın1

“AK PARTİ ÇOCUKLARIMIZIN YAŞAYACAĞI DÜNYAYI KURUYOR”

Ünal, AK Parti’deki yenilik ve değişim sürecine dikkati çekerek, şunları kaydetti: “Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı olmasıyla birlikte biz 3 yıllık bir değişim, dönüşüm süreci yaşadık. Şimdi genel başkanımız, metal yorgunluğuyla ilgili bunu söylüyorum, tekrar partiye dönünce ne yapıyor? Partiyi elden geçiriyor, hükümeti elden geçiriyor, belediyeleri elden geçiriyor. Her şeyi elden geçiriyor. Niye? Kurullarıyla birlikte, partisiyle birlikte, teşkilatlarıyla birlikte, kısaca AK Parti davasının bütün neferleriyle birlikte Türkiye’yi 2019’a hazırlıyor, 2023’e hazırlıyor, 2053’e hazırlıyor, 2071’e hazırlıyor. 12 gün sonrasını göremeyen bir Türkiye’den 2071 hayali kuran bir Türkiye’ye geldik. Kaç yılda 15 yılda. Bunu görmemek için görme engelli olmak gerekir. AK Parti çocuklarımızın yaşayacağı dünyayı kuruyor. O yüzden yenileniyoruz. Nöbet değişimi, bayrak değişimi, bunları yaşıyoruz.” TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ise 2019’a giderken, AK Parti’nin yenilendiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yeni bir yapılanmaya gidildiğini, Türkiye’yi 2071’e taşıyacak kadroları kurmaya çalıştıklarını dile getiren Güvenç, “Allah yar ve yardımcımız olsun. Çünkü Türkiye’nin kaderi AK Parti’nin kaderidir. Tayyip Erdoğan’ın kaderi Türkiye’nin kaderidir. Türkiye’nin kaderi bütün mazlum milletlerin, İslam coğrafyasının kaderidir. AK Parti sıradan bir parti değildir. AK Parti, 7 kişinin bir araya gelerek Dernekler Kanununa göre kurduğu bir siyasi hareket değildir. AK Parti Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan kökü mazide olan, ilim, irfan, ahlak, siyaset mektebinin adıdır. AK Parti bir dava partisidir.” diye konuştu. Kongreye, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Uğur Dilipak ve İlker Çitil, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir de katıldı.

andırın

AK PARTİ ANDIRIN 6. OLAĞAN KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

YUNUS EMRE DALKIRAN YENİDEN İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ

AK PARTİ Andırın 6. Kongremiz Şehit Yasin Höbek Yatılı Ortaokulu salonunda yapıldı. Kongremize Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Mahir Ünal, Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Mehmet Uğur Dilipak, İlker Çitil, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanımız Ahmet Özdemir ve çok sayıda davetliler ve üyelerimiz katıldı.

İlçe Başkanlığına tek liste ile girilen kongrede yaklaşık 300 delegenin oyunu alan Yunus Emre Dalkıran yeniden Ak Parti Andırın ilçe başkanı seçildi.

Yapılan seçimlerin ardından yönetim kurulu asıl üyelikleri ise, Abdülkadir Kayıran, İskender Zengin, Altan Özer, İsmail Temiz, Adem Çetin, Zeynep Göğüs, Ayhan Keleş, Duran Peksoy, Murat Dal, Gülay Çöz, Yüksel Kayran, Mehmet Ünal, Ahmet Sinan Gökşen, İsmail Doğan seçildiler.

andırın başkan

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co