2.Rahvan At Yarışları yapıldı

2.Rahvan At Yarışları yapıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş At Binicilik Spor Kulübü işbirliğiyle ”2. Rahvan At Yarışları” Sütçü İmam Üniversitesi karşısında hazırlanan pistte 30 Ekim pazar günü yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Yarışlar Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Kahramanmaraş Atlı Binicilik Spor Kulübü Başkanı Muhsin Kılıçsallayan’ın açılış konuşmasının akabinde, Geleneksel Spor Dalları İl Temsilcisi Mustafa Ağca ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’da yarışlar için alana gelen misafirlere ve binicilere hitap ettiler. Kabakcı konuşmasında, “Uzun yıllardır ilimizde ata sporumuz adına güreşler organize ediliyordu ama geçen yıl itibariyle Kahramanmaraş Atlı Binicilik Spor Kulübü’nün kurulması ile bu tür organizasyonlar hız kazandı. Bizlerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu tür programlara destek verdik ve vermeye devam edeceğiz” dedi.

atat-10

Kahramanmaraş At Binicilik Spor Kulübü Başkanı Muhsin Kılıçsallayan Rahvan At Yarışlarına verdiği desteklerden dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’ya Plaket takdim etti.

Rahvan At yarışlarına tay, küçük orta, büyük orta, başaltı ve baş at kategorilerinde bölge illerden 60’a yakın at yarıştı. Baş at kategorisinde Kahramanmaraş’tan Talip Şahin birinci olurken, yine Kahramanmaraş bölgesi binicilerinden Muhsin Kılıçsallayan ikinci ve Nizip bölgesinden İzzet Kaycı üçüncü olarak tamamladı. Geleneksel Rahvan At Yarışlarında her kategoride ilk üçe giren binicilere kupa takdim edildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co