2. kitap fuarı

2. kitap fuarı

2. Kahramanmaraş Kitap Fuarı

Kitap Fuarını artı ve eksilerini görüşmek üzere toplantı yapmaları gerektiğini yazmam üzerine yüzlerce okur- yazar dost bizi aradı ve 2015 yılı kitap fuarı takvimi içine Kahramanmaraş 2. Kitap Fuarı ve kültür etkinlikleri girmeli diyerek bizi uyardılar..

Şöyle bir baktım: 2015 yılında takvime düşenler:

Yılın ilk kitap fuarı 13-18 Ocak 2015 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde

İkinci fuar: Bursa Kitap Fuarı, bu yıl 14-22 Mart 2015 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kitapseverlerle buluşacak.

Üçüncü: TÜYAP Kitap Fuarları, baharı 20. kez İzmir’de karşılıyor. Bu sene 18-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda (Kültürpark) düzenlenecek olan 20. İzmir Kitap Fuarı, Aziz Nesin’in 100. yaşını çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

Dördüncü Kitap Fuarı: Yeni Bir Fuar: Karadeniz Kitap Fuarı – Samsun

TÜYAP kitap fuarları, takvimine yeni yılda Samsun ile devam ediyor. İlk kez düzenlenecek olan Karadeniz Kitap Fuarı, 18-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde

Beşinci Fuar: 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 07-15 Kasım 2015 tarihleri arasında kapılarını, 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı olarak TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi

Yeni Yılı Edebiyat ve Kitapların Yolculuğunda Yeni Kitap Fuarlarıyla Karşılıyoruz      Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan kitap fuarları, geçtiğimiz yıl Adana, Bursa, İzmir, Diyarbakır ve İstanbul’da 1 milyon 301 bin 500 okuru, kitaplarla ve yazarlarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor.

Mahalli düzeyde düzenlenen kitap fuarları ise : Ankara Kocatepe camii kitap fuarı..Diyarbakır, Gaziantep, başta olmak üzere bir çok ilde mahalli çapta yapılıyor..

Yedi Güzel Adam’ın şehrine artık uluslar arası fuar yakışır..

İlk fuarı yaptık.. dün de yazdığım gibi: artısını eksisini ortaya koyarak 2015 yılı fuar takvimini belirlememiz gerekiyor..

Genel Kanat Ekim- Kasım ayı içinde olması Aralık ayına bırakmadan kitap fuarını açılması ..

Tabi : Kafum  da her ay bir fuar yılda 12 fuar yapılması gerekir..

Dondurma  ve Gıda Fuarı

Tekstil Makinaları fuarı

İnşaat fuarı

Mobilya Fuarı

Konfeksiyon ve Tekstil fuarı

Kitap Fuarı

Altın Fuarı

Çelik sektörü ve Mutfak eşyaları fuarı

Ayakkabı fuarı

Tarım ve hayvancılık fuarı

Genel Karma Sanayi Fuarı

Küçük Esnaf fuarı

Böylece yılda en az birer hafta süre ile 12 fuar açılmalı, bana göre en önemli fuarımızda küçük esnaf fuarı olmalıdır..

Küçük esnaflara küçük reyonlar vererek elinde kalan malları uygun fiyatta burada satışa sunmalıdır..

Özellikle Eylül 15 gibi açılacak olan fuar , okul açılma döneminde hem vatandaşa hemde yeni okula çocukları başlayacak ailelere bir can suyu olacaktır..

KAFUM gibi : güzel bir yer boş bırakılmaması gerekir.. ne olacak yılda 12 Fuar çok rahat yapıla bilir..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fuarcılık şirketi kura bilir ki güzel de hizmet eder diye düşünüyorum..

KBŞB Fuarcılık Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediyesi fuarcılık şirketi ilimizde ki fuarları organize etmesi ile hem kaynaklarda ilimizde kalacaktır..

İzmir fuarı, İhlas Fuarcılık da geçmişte çalışan biri olarak belediyemize elimizden gelen desteği de vereceğimizi buradan ilan ediyorum..

Fuar işi : ekip işi, Kitap Fuarı, Tekstil Makinaları fuarı, Dondurma ve Gıda Fuarı  Karma sanayi fuarı Türkiye geneli ve uluslar arası fuar olarak düzenlenmeli, 2015 yılı fuar takvimi içinde de yer almalıdır..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bir fuarcılık şirketi kurması ile bu hizmetleri çok daha güzel yapacağına inanıyorum..

Bu vesile ile yeni fuarlarda buluşmak dileği ile..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co