1978 MARAŞ OLAYLARI BİR HEZİMET

1978 MARAŞ OLAYLARI BİR HEZİMET

1978  de vuku  bulan Maraş olayları tamamen bir hezimettir. Bir  provokasyondur. Bunu  düzenleyenler alçak ve haindir.

Daha önce de yazdım. Bu olaylar alevi- sünni düşmanlığı körüklemek için düzenlenmiş bir  oyun. Bu olayları ve oyunu oynayanlar halen yeni nesillere Maraşlı düşmanlığı  körüklemek için çabalıyorlar.

Şunu bir Maraşlı olarak defalarca yazdım ve söyledim. Bunu düzenleyenler  Maraşlılar değil.  Bu tezgahı kuranlar  Maraş’ın dışından gelen  ERMENİ militanlardır. Bu militanları  bizzat gören ve  zamanın valisine ifade eden birisiyim. Valinin de : ” Biz her şeyin farkındayız. Siz merak etmeyin gençler” şeklinde ifadesi var.

Fakat kötü ve  art niyetli kimseler bunu ısrarla  gündemde tutuyorlar.  Zamanın iç işleri bakanı istifa etti.  Bu dünyanın gözü önünde tamamen  bir oyundur.  Bu oyun aylar öncesinde planlanmıştır. Yılbaşı bileti satmak bahanesi ile  militanlar şehre getirtilmiştir. Bu ayan beyan ortadadır. Bunu ben gözlerimle gördüm. Maraş’ta o tarihte  bir tane  seyyar milli piyango bileti satan vardı. Bunu  o zaman Maraş’ta yaşayanlar bilirler.

Ancak  1978  Aralık ayında Maraş’ta onlarca seyyar milli piyango bileti satanlar vardı. Bunu o zamanın emniyeti de vali bey de biliyor. Bu  piyango bileti satanlar militan giyimli başlarında da milli piyango şapkası vardı…

Neden halen üsteliyorsunuz.  Alevi -sünni  kavgası gibi gösteriyorsunuz.  Zaten bunu körükleyenlerde ne alevidir. Ne de sünnidir. Bunlar dış güçlerin piyonlarıdır. Kaldı ki İslamiyet’te  alevi -sünni  düşmanlığı tamamen saçmalıktır. Her alevi yani Hz. Ali taraftarı Müslüman dır.  Bunun ne düşmanlığı olacaktır. Herkes bildiği gibi ibadetini yapar.  Neyi paylaşamayacak insanlar.

Türkiye de derin ve emperyalist güçler bu düşmanlıkta ısrar ediyorlar. Bunun içinde sözde aleviyim diyenleri kullanıyorlar. Adam olun  işinize bakın. Memleketi  dış devletlere  peşkeş çekerek elinize bir şey geçmez.

Alevi oyunu oynayanlar PKK nın uzantısıdır.  İnsan Hz Ali taraftarı olursa Hz. Muhammed’in yolunda olmaz mı ?  Hz. Ali , Hz. Muhammed’in hem kızının  beyi. Hem amca oğlu ,hem ilk Müslüman olan çocuk. Hem de Halifedir. Nasıl olurda Hz. Aliyi Hz Muhammed den ayrı tutarsınız.   Hz. Muhammed’in yolunu sünnilik diye anlayanlar da bu gerçeği iyi görmeli…  Yani her Aleviyim  diyen mutlaka sünnidir.  Hz. Ali , Hz. Peygamberin  yolundadır.Her sünniyim diyen de Alevidir. Aliyi sever… Kuranın yolundadır.

Gerçek şu ki Maraş olaylarını  gerçek Aleviler değil,ateistler ve Ermeniler çıkartı.  Şimdide onu deşenler Ermenilerdir.

Maraş olayları tamamen bir hezimettir.  Bu hezimeti çıkartanlar da hainlerdir. Ermenilerdir. Ateistlerdir.

Allah, Maraş olaylarını düzenleyenleri helak etti..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co