1946 larmı özleniyor ?

1946 larmı özleniyor ?

1946 LARMI ÖZLENİYOR?

Sevgili okuyucularım; 1946’daki zulmü kimimiz yaşamış, kimimiz yaşayanlarla yaşamış, daha genç kuşak ise ya büyüklerinden dinlemiş veya o dönemi anlatan doğru tarih kitaplarından okumuştur.

Neydi o günlerdeki zulüm? CHP iktidarının din düşmanlığı tutumu, camiler kapanıyor. İnsanların ibadet özgürlüğü kısıtlanıyor. Müslüman’ım demenin adeta suç sayılabileceği bir dönem.

Ezan-ı Muhammed iyenin baskıcı idarenin zorlamasıyla Türkçe okutulması ile yüzde doksan dokuzu Müslüman bir ülkede rahat ibadet etme özgürlüklerinin elinden alınmaya çalışıldığı idare anlayışı, merhum Necip Fazıl Kısakürek’in dizelerinde ifade ettiği gibi “ Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya” evet o tarihler Müslümanların hor görüldüğü aşağılandığı, yüreklerin sızladığı günler…

Bu konuya nerden girdim? HDP Eş Genel başkanı Selahattin Demirtaş Müslümanların kıblegâh’ınıTaksim’e alternatif göstermesi, dahası var “Kürtçe ezan Kürtçe ibadet” söylemlerine hiçbir kürt vatandaşı razı olur mu? Merak ediyorum. Elbette ki olmaz. Bu talihsiz açıklamalardan oy potansiyeli olarak gördüğü Kürtlerden sanıyorum seçimlerde gereken cevabı alacaktır.

Selahattin Demirtaş senin derdin ne? Şunu bil ki bu zihniyetle Kürtlerden oy alamazsın…

“Diyaneti kapatacağım” gibi ifadelerin Kürtlerin, partinden ve etrafından uzaklaşması demektir.

1946’larda bu millete kan kusturan CHP zihniyetinin HDP’nin yapmak istedikleri ile bir farkı var mı? fark göremiyorum. Böyle olunca da inançlarına saldırıyı Kürtler affetmez. Kürtler birçok baskıya maruz kaldıkları halde inançlarının gereğini yapmışlardır.

HDP barajı geçme konusunda kendi tutunduğu dalı kesmiştir.

Hatırlayalım; bütün haçlı zihniyetinin “Ermeni soykırımı” safsatası ile Türkiye’nin üzerine yüklendiği bir dönemde TBMM’nin ortak bir kararla Ülkemize yüklenen iftiraları, ülkelerin kararını yok saymak, kabul etmeme adına alınan kararı tüm partiler imzalarken HDP imzalamamıştır. Bu yaşadığı ülkeye ihanet değil de nedir?

Meçlisin bu ortak kararında yekvücut olmaktan imtina etmiştir. Ermenilerin şehit ettiği,kürtlerin çoğunlukta olduğu binlerce vatan evladının kemikleri sızlamadı mı? Doğuda güneydoğuda Ermeniler “soy kırımın” en şiddetlisini ve caniliğini yapmışlardır. Asıl “soy kırım” yapan Ermenilerdir. Bunu kendileri de biliyor. Cani, canavarlaşan ruhlarını gizleyebilmek için her yıl aynı düzenbazlığı yapıyorlar.

Buna karşı durmak aldıkları kararları tanımama adına parti gözetmeksizin Ülke’nin tek yürek olması gerekmektedir. Bu dik duruşa destek olmayanda millet nezdinde yok sayılır…

CHP – HDP zihniyetinde olanlar bilsinler ki; ülke bir daha 1946’lı yıllara dönmez…

O günler tümzulmetiyle tarihe gömülmüştür…

1946 lı yıllarda, İnananlara yapılan totaliter rejimin sıkıntısı yüreklere kor ateş düşürmüştür…

Allah-ü Teâlâ bu millete o çile yüklü günleri bir daha yaşatmasın…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“1946 larmı özleniyor ?” için bir cevap

  1. Sercan dedi ki:

    Sevgili dayım ülkemizin için bulunduğu durumu en güzel biçimde özetlemiştir.Bu milletin nerelerden geçtiğini bir takım kişilerin tarihini çarpıtan tarihini yalanlayan gelenin keyfi için geçmişine söven bir kesimin gelecek içinde kendi kurmuş oldukları senaryolarla yine bizi içinden geçip gelmiş olduğumuz o zor yıllara çekmek çabasında olduklarını sözde aydınık geleceklere giden yolun kendi düşlerindeki senaryolarda olduğunu göstermek istediklerini özetle izah etmiştir.Aslında bu mevzuda söylenecek daha bir dünya hadise bir dünya yaşanmışlık vardır ama sayfalar yetmez . İçimizdekileri bir nebze olsun dillendiren dayıma teşekkür eder saygılarımı sunar ellerinden öperim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co