1920 Maraşspor 2-1 Sultanbeyli Belediyespor

1920 Maraşspor 2-1 Sultanbeyli Belediyespor

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta Ligde kalma için mücadele eden 1920 Maraşspor kendi sahasında Sultanbeyli Belediyespor’u 2-1 mağlup etti.

Kendi sahasında Sultanbeyli Belediyespor’u konuk eden mavi fırtına maçın ilk dakikalarında mutlak golden olurken 7 dakikada yediği golle geri düşerken 13. dakikada Mehmet Çiloğlan’la beraberliği yakaladı ve 29. dakikada Kemal Ünal ile galibiyete ulaşan taraf oldu. İlk yarısı 2-1 biten karşılaşmanın ikinci yarısında gol sesi çıkmadı ve galibiyeti ulaşan ekip mavi fırtına oldu.

STAD: 12 Şubat

HAKEMLER: Adem Elgörmüş, Sezgin Altun, Muhammet Yıldız

1920 MARAŞSPOR: Eray Çalışkan, İlhan Aslanoğlu, Emre Doğan, İsmail Türkaslan, Mehmet Çiloğlan(Dk.75 Ümit Mutlu), Kemal Ünal(Dk.72 Yunus Doğan), Halil İbrahim Kır, Ömer Çoban, Yusuf Efil, Emre Bayram(Dk.85 Ali Özdiller), İlyas Ekiz

SULTANBEYLİ BELEDİYESPOR: Metehan Erdem, Bülent Erdalkıran(Dk.46 Yunus Emre Çabuker), Dursun Türk, Barış Kazer, Emircan Altıntaş(Dk.80 Melih Rahman Nişancı), Burak Ayaz, Gökhan Cingirt, Emrah Günden, Tayfun Yanar, Ziya Günay, Ömer İnan

GOLLER: Dk.7 Barış Kazer (Sultanbeyli Belediyespor), Dk.13 Mehmet Çiloğlan, Dk.29 Kemal Ünal (1920 Maraşspor)

SARI KARTLAR: Dk.48 Yusuf Efil, Dk.85 Halil İbrahim Kır (1920 Maraşspor), Dk.55 Emrah Günden (Sultanbeyli Belediyespor)

MÜSABAKADAN ÖNEMLİ DAKİKALAR:

Dakika 1: Karşılaşmaya konuk ekip Sultanbeyli Belediyespor başladı.

Dakika 4: Sol kanattan gelişen 1920 Maraşspor atağında İlyas içeri ortaladı içeri giden topa Emre Bayram kafa ile çıktı. Kafa ile çevrilen top dışarı yönlendi. Ceza alanı dışında defansın müdahalesi sonucunda Kemal yerde kaldı. Hakem Pozisyonu serbest vuruş olarak değerlendirdi.

Dakika 5: Ceza alanı dışından Halil İbrahim Kalabalık Barajın üstünden direk kaleye gönderdiği topu kaleci Metehan topu son anda kontrol edebildi.

1920 Maraşspor (1)

Dakika 7: Sağ kanattan gelişen atakta Emircan topu ceza alanı içerisine gönderdi. Ceza alanı içerisinde topla buluşan Barış topu önüne alarak kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda kalecinin solundan filelerle buluşturdu: 0-1.

Dakika 9: Golün şokunu üzerinden çabuk atlatan Mavi fırtına baskılı ataklarla rakip kaleyi abluka altına almaya başladı. Mehmet Çiloğlan, İlhan ve Emre Bayram önemli pozisyondan yararlanamadı.

Dakika 13: Sağ kanattan gelişen atakta İlhan ceza alanı içerisinde geliştirdiği pozisyonda İlhan içeri gönderdiği topu Mehmet Çiloğlan gole çeviren isim oldu: 1-1.

Dakika 18: Orta sahadan gelişen 1920 Maraşspor atağında ilhan topu indirdi ve direk kaleye gönderdiği top üsten auta gitti.

Dakika 21: Sol kanattan gelişen 1920 Maraşspor atağında Mehmet Çiloğlan içeri aktardı. İlhana gelen topa defans ayak koydu.

Dakika 27: Sağ kanattan aktarılan topa çıkan İlyas topu alıp ceza alanına girdi ve kaleyi yokladığı topta kaleci Metehan başarılı bir şekilde topa sahip çıktı.

Dakika 29: Sol kanattan gelişen Mehmet Çiloğlan atağında ceza alanına aktardığı topu Halil İbrahim kontrol etti ve Kemalin önüne aktardı Kemal ise sert plase vuruşu ile topu filelerle buluşturdu: 2-1.

Dakika 32: Orta sahadan gelişen Sultanbeyli atağında Ömer topu Emircan’ın önüne aktardı. Emircan ise sol çaprazdan direk kaleye gönderdiği topa kaleci Eray sahip çıktı.

Dakika 34: Sultanbeyli ekibi baskılı ataklarla yüklenmeye başladı. Sol kanattan gelişen atakta Emircan topu orta alana bıraktı. Orta alanda ise Ömer Çoban ile Burak çarpışması sonrası Burak yerde kaldı. Hakem pozisyonu serbest vuruş olarak değerlendirdi. Serbest vuruş ise direk kaleye gönderildi. Kaleye giden top üstten auta gitti.

Dakika 35: İlyas sağ kanattan bindirdi ve ortasını yaptı ortaya çıkan Emre ise hava topuna dizi ile karşılık verdi. Dizden sonra ele çarpması ile oyun serbest vuruşla devam etti ve mavi fırtına önemli bir pozisyondan mahrum kaldı.

Dakika 40: Sağ kanattan kazanılan pozisyonda Mehmet Çiloğlan İlyas’ın önüne bıraktığı pozisyonda İlyas direk kaleye göndermek istedi ama isabetsiz vuruşu sonuç getirmedi.

 

Dakika 43: Sultanbeyli atağında Gökhan uzun topla ceza alanı içerisine gönderdiği topa Barış dokundu top az farkla yandan auta gitti.

Dakika 45: Müsabakanın normal süresi 2-1 tamamlanırken müsabakaya oynanılmayan süre olarak 3 dakika ilave edildi. İlave edilen dakikalarda da gol olmayınca ilkyarı ev sahibi 1920 Maraşspor’un üstünlüğü ile noktalandı.

Dakika 48: Sol kanattan atağa çıkan Ömer Çoban’ın uzun topunu alan İlyas topu Mehmet Çiloğlan’a aktardı. Çiloğlan ise içeri gönderdiği topa İlhan dokundu topa kaleci de kaldı.

Dakika 52: Orta sahadan gelişen Sultanbeyli atağında Tayfun geliştirdiği atakta ceza alanı çizgisi üzerinden sert vurdu top yandan auta gitti.

Dakika 57 Sol kanattan ani atakla 1920 Maraşspor ceza alanı içerisine aktarılan topta Yusuf topu kafa ile ceza alanı içerisinde Emre ile buluşturdu emre ise sert vurmak istedi vurduğu top defansa çarparak kornere çıktı. Kornerden ise cevap çıkmadı.

Dakika 61: Orta sahadan gelişen atakta Kemal topu Halil ibrahim’e aktardı. Halil İbrahim ise ceza alnına gönderdiği topa defans sahip çıktı.

Dakika 65: Sol kanattan gelişen atakta Mehmet Çiloğlan ceza alanına kadar taşıdığı topu geriden gelen Kemal’e aktardı. Kemal ise sert şutunda top kaleci Metehan’da kaldı.

Dakika 67: Sol kanatan gelişen atakta Mehmet Çiloğlan defanstan ceza alanına kadar sürükleyerek taşıdığı topa Çiloğlan ceza alanı içerisinden İlhan’a aktardı. İlhan ise açılan ortaya dokunarak topu filelerle buluşturmak istedi. Yatarak çıktığı pozisyonda topa dokunamayınca top auta gitti.

Dakika 71: Mehmet Çiloğlan’a uzun top atıldı ve ceza alanında kontrol eden Çiloğlan topu indirdi ve kaleye gönderdi kaleci Metahan geçit vermedi.

Dakika 80: Orta sahadan gelişen Sultanbeyli atağında Gökhan içeri ortaladı defans topu kafa ile dışarı gönderdi.

Dakika 83: Sol kanattan Yunus içeri gönderdiği topa İlhan çıktı ve sert vuruşunda top az farkla üstten auta gitti.

Dakika 90: Sağ kanattan gelişen atakta Ali Özdiller içeri gönderdiği topa defans ayak koydu ve topu taça gönderdi ve bu pozisyondan başka pozisyon olmadı ve müsabakaya 4 dakika ilave edildi.

Dakika 90+4: Uzatılan dakikalarda da gol olmayınca mavi fırtına karşılaşmayı 2-1 kazanan taraf oldu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co