174. yılda 174. kişiye ödül verildi

174. yılda 174. kişiye ödül verildi

PTT’nin 174. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Kahramanmaraş PTT Başmüdürü Mustafa Çoşkun basın toplantısı düzenleyerek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Basın açıklamasına 174. yıl Kuruluş yıl dönümü vesilesi ile Kuruluşumuzun son günlerde gerçekleştirdiği yenilikler ve atılımlar hakkında bilgi vermek istiyorum diyerek başlayan Coşkun, “Ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasındaki önemine paralel olarak, hizmetlerini sürdüren ve bir buçuk asrı aşan bir geçmişle köklü bir geleneğe sahip Teşkilatımız 04.03.2004 tarihinde uygulamaya koyduğu PTT Bank projesi ile müşteri odaklı, sürekli atılım yapan, hizmet kalitesi ve standardını yükseltme anlayışı ile özellikle bankacılığın olmadığı kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın finansal alanda ihtiyacını giderebilmek için işyerlerimizde verilen hizmet çeşitliği her geçen gün artırmaktadır” dedi.

PTT Bank’ın alt yapı çalışmalarının son hızda sürdüğünü belirten Mustafa Coşkun, otomasyon sistemi üzerinden işletilen birbirinden farklı on-line hizmet çeşitlerinin de kısa süre içerisinde vatandaşın hizmetine sunulacağını söyledi.

PTT’de işlemlerin saniyeler içerisinde yapıldığını da sözlerine ekleyen Başmüdür Coşkun, posta hizmetleri hakkında da bilgi verdi.

Vatandaşın güvenli bir şekilde postalarını takip ettiklerini belirten Coşkun konuşmasına şöyle devam etti; “Kayıtlı Posta Gönderilerinin Otomasyonu ile tüm Kayıtlı Posta maddelerinin, kabul ve sevk işlemleri otomasyon ortamında yerine getirilmekte olup, vatandaşlarımız gönderilerin in her aşamasını Kurumumuzun internet adresinden takip edilebilmektedir.

Yeniden yapılanma süreci içerisinde kar eder hale gelen işletmemizin modern teknolojiye uygun elektronik posta, otomasyon, e-lojistik gibi yeni projeleri yanında, hizmetlerimizin dünya ile entegrasyonu hususundaki gayretlerimiz artarak sürmektedir” dedi.

48 noktada hizmet veriyoruz!

PTT’nin Edirne’den Kars’a kadar yurdumuzun her noktasını hizmet ağı ile ören ve 1840 yılından bu yana kesintisiz olarak halka hizmet verdiğini de sözlerine ekleyen Mustafa Coşkun, PTT’nin Kahramanmaraş’ta 48 ayrı noktada hizmet verdiğini belirtti.

Başmüdür Coşkun açıklamasına şu şekilde devam etti: “Karlılığın ve hizmet kalitesinin artırılabilmesi için, hizmet sunulan kitlenin yani vatandaşların memnuniyeti ve çalışanların motivasyonu açısından hizmet verilen mekanların fiziki şartlarının son derece önemli olduğunun bilinciyle, halkımıza daha ferah ve modern ortalarda hizmet verebilmek amacıyla  tüm iş yerlerimiz PTT Bank konseptine uygun hale getirilmiş olup bu bağlamda ilimiz Üngüt Mahallesinde il Jandarma Komutalığı karşısında mülkiyeti Kurumumuza ait olan 5000 metre kare arsa üzerine yapılan yeni hizmet binasında Kasım ayı içerisinde hizmet verilmeye başlanması planlanmaktır. Tüm iş yerlerimiz otomasyona açık halde olup birçok işlem PTT merkezlerimizde yapılabilir”.

Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi KASKİ Genel Müdürlüğü ve ARMADAŞ  ile su faturaları ve Doğalgaz faturalarının tahsilatı hususunda protokol imzalandığını belirten Coşkun, Kasım ayı içerisinde tüm PTT işyerlerinden su faturalarının tahsilat işlemlerinin yapılacağını ve Doğalgaz faturaları için ise yeterli teknik alt yapının sağlamasının ardından doğalgaz faturalarının da tahsilatının yapılacağını söyledi.

PTT’nin halkın sürekli yükselen beklentilerine cevap verebilmek amacıyla hizmetlerini yurdun en ücra köşelerine kadar yaydıklarını ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, çağdaş teknolojinin imkanlarından faydalanmak suretiyle hizmetlerini daha kaliteli ve süratli sunarak halkın beklentilerine cevap verdiklerini de belirten Coşkun sözlerini şu şekilde noktaladı; “Bu başarı, her kademedeki arkadaşımızın özverili çalışmaları ve olağanüstü gayretleri sayesinde elde edilmiştir. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz”.

Ayrıca PTT’nin kuruluşunun 174. yılına özel olarak e-devlet şifresi almak için PTT işyerine gelen 174. müşteri Recep Okuç’a Başmüdür Mustafa Coşkun tarafından hediye verildi.

174. YIL ptt (6)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co