17 bin km duble yol !

17 bin km duble yol !

17 bin km. duble yol
910 km. kuzuluk ..
11 Mart 25 Mart dönemi İhlas Kuzuluk Kaplıca evlerindeki Devre Mülkümüze gelmek için Kahramanmaraş’tan yola çıktık..
Otomobilimizin Radyosunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan : Şanlıurfa da halka hitap ediyor, yoğun kalabalık olduğunu izdiham sebebi ile ayılma ve bayılmalar olduğunu öğreniyoruz..
Yolcunun, Babanın evladına yaptığı dua makbuldür : Bu sebeple Kırşehir de okuyan Betül’e Ankara da okuyan Doktoruma, Kahramanmaraş’ta okuyan yavrularımıza dua ederek yola çıkıyoruz. Bir yandan da Ekim ayından bu yana yağış almayan Barajların boşaldığı Kahramanmaraş’a yağmur yağması için dua ediyoruz.
Yağmur bizim için çok önemli, Su kaynaklarımız kurumak üzere..
Başbakanımız dinliyoruz: Türkiye de 17 bin km. duble yol yaptık, dağları delip tüneller açtık dediği zaman biz duble yoldan Kayseri’ye doğru yol alıyorduk..
Bizim gazetenin sahibi patron ile 17 yıldır bu yolu kıllandığımızı ve geçmişte neler çektiğimizi hatıralarımızla bir bir anlatmaya başladık ve sonra duamız üç’e çıktı..
Bir yandan : Okulda okuyan çocuklarıma: Bir yandan Kahramanmaraş ve Türkiye yağmur ve Kar yağması için dua ettim, bir yandan okuldaki yavrularıma , sonra ise Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan dua ederek , hava alanı gibi yoldan Kahramanmaraş’tan Adapazarı- Akyazı İlçesi Kuzuluk Kasabasına kadar rahat gelmenin mutluğunu yaşadık..
Her çeşme başında, park alanında, dinlenme tesislerinde durduğumuzda başbakanımıza dua ettik.. çünkü Dokuz Dolambaç , Elmadağı, Bolu Dağı ve dar virajlı yollar bizim korkulu rüyamızdı..ya bugün ?…
“ Ben lafa bakmak icraata bakarım “ Ak Partinin Televizyon kanallarında reklamları var ya , Ben lafa bakmak icraata bakarım” diye işte aynen öyle : Türkiye de 17 bin km. duble yol ve bu yolun 910 km. Kahramanmaraş – Kuzuluk arasında biz kullandık.. gerçi 90 km. bölümü Göksun Kahramanmaraş arası bu yıl sonunda devreye girecek ama biz geri kalan bölümünü kullandık çok rahat ve huzur içinde bir yolculuk yaptık..
Neydi o eskiden yolların hali, her gün kaza haberleri, daracık yol, ölümle kalım arasında gelip gittiğimiz bu yol..
Ben lafa değil icraata bakarım arkadaşım.. sadece bu duble yollar için bile oyu ak partiye vermek yeterlidir..
Kahramanmaraş’tan dua ile çıktığımız yolculuğumuzun 150 km. bölümünü aldığımızda yağmur bir iki tıpı lamaya başladı. Kayseri ye yaklaştıkça hızının artırdı ve Kayseri içine geldiğimizde nefis yağmur yağıyordu..
Kayseri de Misafir olduğumuz Yiyenimiz İsmail Bozbayır’ın evinde pencere kenarında yatarken sabaha kadar yağan yağmurun sesini dinledim.. dua ettim.. Allah’ım memleketimize bol yağış ver kuraklıktan kurtulalım diye.. : “ Allah’ım Kahramanmaraş’a gönder diye sabaha kadar dua ettim.”
Sabah yola çıktığımızda yağmur tüm hızı ile devam ediyordu.. Kırşehir’e geldik yağmur yağmaya devam ediyordu.
Sonra Kırşehir de mola verdik: Betül ziyaret ve Ankara ‘ya doğru yola devam ettik, Yağmur hiç durmadan yağıyordu..
Ankara – Bolu – Düzce – Adapazarı yağmur yağmaya devam ediyor, bizde güzel yolları gördükçe Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yağmuru gördükçe Kahramanmaraş’a yağmur yağması için dua ediyoruz.. neden sonra bir telefon : Aksu Mahallesinden Durdu : “ Abi bizim evleri sel bastı!” çok şükür yağmur yağmış , sel basmış ne kadar güzel bir haber… dediğimde telefon da ki Durdu : “ Abi neresi güzel bizim evde yatak – yorgan bir şey kalmadı evi sel bastı diyorum,” dedi.. tabi o benim ettiğimi duaları bilmiyor ki , benim sevincime ortak olsun..
Sağlık ve huzur içinde geldiğimiz Kuzulukta yağmur bizi karşıladı ve Kahramanmaraş’a uzun aylardan sonra yağmur düşmüş , üstelik de toprak kuru olduğu için sel bile yapmış..
30 Mart da da inşallah Ak Parti Yağmuru yağar, barajlarımız dolar, seller akar, başbakanımız bir kere daha güven oyu alarak çıkar diye biz duaya devam ediyoruz..
Kuzulukta olduğumuzu haber alan Muharrem Hocam:
Muharrem Erantepli : Kuzuluk ta manto lama bitmiş mi ? diye telefon açıyor ve bizden kuzuluk yazısı istiyor.. Her Kuzuluk sakini gibi hocam da haklı onların meraklarını gidecek yazılar yazacağım ama bugünlük bu kadar diyorum..
Şöyle mis gibi yağlı Kuzuluk sütü bulmak çok zor : maalesef hile ve insanları aldatmak buraya da fazlası ile girmiş.. Ancak aldığım bilgilere göre manto lama yapılmayan son 4 blok kalmış onlarda 15 gün içinde bitecekmiş.. haydi hayırlı olsun diyorum..
Yeni projeler varmış Kuzuluk yeni yatırımlar alacakmış haydi bugünden hayırlı olsun diyorum. İnşallah yarın buluşmak dileği ile..
İyi günler..
12 Mart 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co