169 dolarımı verin !..

169 dolarımı verin !..

Gezi parkı dediler, iki ağaç kesildi dediler – tencere tava çaldılar sonuç olarak benim cebimdeki paraları çaldılar.. ben halen uyanamadım !..
Bakan oğulları- yolsuzluk yaptı dediler, rüşvet aldı dediler…. sonuç olarak yine fakir fukaranın cebindeki paraları çaldılar.. bugün için cepten giden para miktarı 169 Dolar.. 353 TL’edir.. biz halen uyanamadık, teferruat ile uğraşıyoruz..
Gaziantepliler : “ eğem bizim Celal yer ama iş yapar, yesin ziyanı yok iş yapıyor eğem” derlerdi.. önemli olan yemesi değil , iş yapması..
Bırakın bizim bakan çocukları bilmem kimler, yesinler, ama fakir – fukaranın cebindeki paraları çalmasınlar.. benim paramı çalmasınlar.. ama çaldılar bizim millet farkında değil..
Bugün gazete okuyan, kitap okuyan herkes iyi bilir ki : İsviçre , Rüşvet paraları, yolsuzluk paraları, Kara paraların güvenilir liman olarak gelen paralarla, paradan para kazanan, bankacılık sektörünün yoğun olduğu dünyanın tek ülkesi.. Para satarak para kazanırlar, çünkü güvneli liman.. bizdeki gibi gezi parkı olayları olmaz, olsa da sesi duyulmaz, yolsuzluk olur, ama sesi duyulmaz.. bizde ki gibi davul zurna ile ilan edilmez.. sesizce gereği yapılır..
Irak ve Suriye karışmaya başladığı zaman Suriyeli zenginlerin, Iraklıların paraları Türkiye gelmişti.. Türkiye güvenilir bir liman görünümü kazanmıştı..
ABD Ambargosunu delmiştik, İranlıların paraları da Türkiye gelmeye başlamıştı ki ülke ekonomisi çok iyi yolda gidiyordu.. artık bizim kasamızda İsviçre Bankaları kasası gibi doluydu..
Bir yıl geriye baktığımızda : önce Suriye – Türkiye savaş’a giriyor havası ile 1400 TL olan doları yukarı çektiler..1500-1600-1740 TL gördü ve orada durdu yeniden ılımlı hava hakim olması ile dolar geriye doğru düşüşe geçmişti..
10 adet Gezi Parkı içindeki ağaç için dış güçlerin örgütlü eylemi ile başlayan olaylar ve savaş alanına dönen bir Türkiye güvenli görmeyen özellikle yabancılar 13 Haziran ‘a geldiğimizde bir ay içinde 8 Milyar Dolar Parayı İsviçre Bankalarına götürdüler..
Sonuç 6 Trilyon Dolar paramız yurt dışına uçtu gitti.. bugün sonucu halkımızın anlayacağı şekli ile 10 Mayıs 2013 de 1000 TL maaş alan bir işçimiz 574 dolar alırken, 20 Aralık 2013 günü 1000 TL maaşı ile ancak 483 dolar almakta buda şu demek 169 dolarımızı cebimizden çaldılar.. olan benim fakir fukara işçime, esnafıma , memuruma oldu..
Doların 1380 TL den olduğu günden alırsak çok daha fazla paramızı bir günde cebimizden çalıp gittiler..
Şu son bir hafta içinde cemimizden çalınan para çok daha fazla oldu, ne bakan çocuklarının aldığı rüşvet, ne yolsuzluk çalınan paranın yanında hiç kaldı, bir çay parası kaldı.. asıl hırsız kim ? sizlere soruyorum !..
Çok değerli Türk Lirası var diye bağıranlar vardı bir dönem önce, Türkiye deki Bankaların kasası para doluydu, Merkez Bankasının Kasası para doluydu, güvenlik liman olarak görmeyen özellikle Irak, Suriye ve İranlılar paralarını AB ülkelerine ve İsviçre ye götürdüler.. olan garip – guraba fakire oldu, çıkartılan gürültü sebebi ile bankalarımızın kasası boşaldı.. bugün cebimizden giden para miktarı ise 1000 TL de 169 dolar..
Esas hırsız kim ? Gezi Parkı olayları diyerek ülkeyi savaş alanına çevirenler mi ? , Bakan çocukları hırsızlık yaptı, yolsuzluk yaptı, ülkeyi soydular diye bağıranlar mı ? , yolsuzluk yapanlar mı ?
Suç işleyen varsa yargı cezasını versin: hem bu dünyada , hem de Ahrette cezasını çekeceğine inanıyoruz, o ayrı bir konu ancak : davul zurna ile paramızı çalanlardan da bir hesap sorulmalı..
10 Mayıs-20 Aralık 2013 tarihleri arasında koparılan gürültü ile 1000 TL maaş alan bir işçinin cebinden 169 dolarını alıp gittiler.. bu paralar kimin cebine girdi esas hırsız bunlar hesap sorulması gereken yer ise burasıdır..
10 Mayıs da 1000 TL maaşına 574 dolar alan işçi bugün ancak 483 dolar almakta aradaki fark ise 169 dolar ve bu paralar kimin cebine girdi…
Türkiye den AB bankalarına giden para miktarı net ne oldu, Türkiye niye böyle güven olmayan bir ülke konumuna getirildi.. Ak Parti hükümeti bunun hesabını sorması gerekir..
Rüşvet- Yolsuzluk her yerde olabilir, ama bu böyle davul zurna ile açıklanmaz, gereği yapılır suçlu cezasını çeker..
Sorumsuz kamu görevlilerinin bu ülkeye verdiği zararın hesabı asıl sorulması gereken husustur.. çünkü Şerefsiz butu götürdü.. Şeref ise yine ekmek bulamıyor..!
Bende davacıyım 169 dolarımı istiyorum, kim çaldı ise benim paramı versinler
Doları 1380 TL ‘den 2089 çıkaran hırsızlar ülkemize verdiği zararın hesabını versin esas hırsızlar bunlardır..
İyi günler..
21 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co