15 Temmuz Menüsü hazır

15 Temmuz Menüsü hazır

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Valiliği önündeki meydan da yapılacak olan Demokrasi nöbeti için hayırsever iş adamımız 1500 kişilik içli köfte menüsü hazırlattı.

İçli köfteyi, lahmacuna sararak gelin kuşağı (Mibar dolması) ile bağlayan hayırseverimiz, ismimin geçmesini istemiyorum, Reisim için bir tosun kestirdim. Mahallenin kadınlarını topladım 1500 içli köfte yaptırıyorum, gece saat 24:00’den sonra dağıtımını yaparak nöbetteki kardeşlerime destek vereceğim” dedi.

SONY DSC

Trabzon bulvarının yayalaştırılan bölümünde Valilik önünde yapılacak olan demokrasi nöbetinde birçok kurum ve kuruluş, Simit, Meyve suyu, Dondurma, çerez, içli köfte lahmacuna sarılmış şekli ile Kahramanmaraşlılara ikram etmeye hazırlıklarını tamamlarken, meyan şerbeti ve su ve birçok ikram ise Dulkadiroğlu Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağı bildirildi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “15 Temmuz’a giden yol” isimli kitabı dağıtımın yaparken, Kahramanmaraşlılar Cumartesi ve Pazar günün akşamları şölene hazırlanıyorlar.

SONY DSC

Demokrasi nöbetinde Kahramanmaraşlılar bir araya gelerek 15 Temmuz ruhunu yeniden yaşarken, ikram ve sebillerle ise dostlukları pekiştirecekler.

En önemli menü: içli köfte (El bombası) Mimbar dolması (Gelin Kuşağı) acılı lahmacun ile sarılarak, soğuk ayranla ikram edilecek.

Kahramanmaraşlılar Görsel şölen ve 15 Temmuz Zaferi için Valilik önüne de hazır bulunurken, Aksu televizyonu canlı yayınla geceye destek verecek.

Saat 20:30 da Akşam Namazı sonrasında Ulu camii önünde toplanacak olan Kahramanmaraşlılar, Valilik önüne kadar yürüyecekler.

SONY DSC

Burada ise: Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı, Milletvekilleri, Vali birer konuşma yaptıktan sonra, Aksu televizyonu 15 Temmuz ile alakalı yayın yapacak.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halka seslenişi dev ekrandan verilecek ve bundan sonra sabaha kadar meydanda nöbet tutulacak.

Sabah namazı ise Ulucamii ve bölge camiilerinde topluca namaz kılındıktan sonra herkes evine yatmaya gidecek, Pazar günü ikindin namazından sonra ikinci gün demokrasi nöbetine başlanacak.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co