15 TEMMUZ KONTROLLÜ MÜ ?

15 TEMMUZ KONTROLLÜ MÜ ?

CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi ister kontrollü olsun,isterse kontrolsüz olsun Türkiye  darbenin ötesinde bir baskına uğradı.

Ancak bu ülkenin necip evlatları bu baskını canı pahasına durdurdu.

Ülke işgale uğramış. Ordu içinden kuşatılmış. Devletin silahları ,tankları ve uçakları düşman askerlerinin eline geçmiş.  Türk İnsanını İslami hassasiyetlerinden dolayı avlamışlar.

Türk askerinin giydiği kıyafetleri giyen ismi Türk ama kendileri yabancı  subaylar havadan,karadan ve denizden Türkiye’yi işgal etmeye kalkıştılar.

Aynen  1918 deki gibi bir işgal. Ne var ki o zaman ki işgal bir kısım gafillerin masa üstünde imza atması ile gerçekleşti.

Ancak büyük Türk milleti bu işgali canını,malını  ortaya koyarak  bertaraf etti. 7 düvele karşı elinde silah olmamasına rağmen çağın en modern silahlarını kullanan düşmana karşı sadece iman kuvveti ile canını ortaya koyarak düşmanları yurdumuzdan kovan bir nesil vardı.

İşte 15 Temmuz gecesini 16 Temmuz gecesine bağlayan saatlerde  aynı düşman ordunun içine sızdırılmış askerleri ile Türkiye’yi katliam yaparak işgal etmek istedi. Ama bu necip milletin evlatları ECDADINDAN ALDIĞI İMAN KUVVETİ İLE BU DÜŞMANLARA DA HAK ETTİKLERİ DERSİ VERDİ. Tankların önüne yattı. Uçakların bombardımanı karşısında kaçmadı. Bu ders hem ABD ye hem de Avrupa devletlerine karşı verilmiş bir dersti. Çünkü bu ülkeyi işgale kalkışmak üç beş çakalın gücü ile olmaz. Bunların arkasında  dış güçler vardı.

Tarih bu karşı duruşu altın harflerle yazacaktır. Bunun vahameti gün geçtikçe daha iyi anlaşılacaktır. Öyle kontrollü darbe diyerek işi sulandırmaya kalkışmak bazılarını tarih önünde aklamaz.

Kontrollü diyenler kontrol edenleri de söylemek mecburiyetindedir. Yoksa tarih önünde yalancılık ile suçlu kalırlar.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co