15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ VE ABD

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ VE ABD

15 Temmuz darbe girişiminin arkasında hiç şüphe yok ki ana ekseninde ABD vardır.

Türkiye’nin FETÖ Terör örgütü elebaşını iade et talebine olmadık bahanelerle süreyi uzatıyorlar.

Yeterli kanıt bekliyoruz diyen, ABD’ye soruyorum? 240 şehit 1200 civarındaki yaralı kanıt değil mi?

Milletin meclisi bombalanıyor kanıt değil mi?

Milletin üzerine her türlü acımasızlığı ile tankla, helikopterle, savaş uçakları ile ateş ediliyor kanıt değil mi? Devletin başına suikast girişimi yapılması kanıt değil mi? Daha sen ne istersin. Yine soruyorum ki ey ABD böyle müttefiklik mi olur? Senin dost görünümü altındaki hain planlarını bu millet biliyor, kendini aklayamazsın. Terör örgütü FETÖ elebaşını iade etmekle uluslararası suçlu iadesi antlaşmalarına saygı göstermiş olursun, yoksa bize Türk milletine iyilik etmen anlamında değildir.

Türkiye’ye FETÖ/PDY elebaşını iade etme mecburiyetin vardır. ABD türlü bahanelerin arkasına sığınacak ve bu mecburiyeti yerine getirmeyecektir.

ABD’nin FETÖ’yü teslim edeceğine inanmıyorum, iade ederse sürpriz olur. Türkiye’yi sadece oyalıyor.

ABD’nin bir başka sıkıntısı da Türkiye’nin Rusya ile ilişkilerin düzelmesidir. Bu yakınlaşma ve işbirliği Suriye çözümüne çok önemli katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Türkiye’nin Rusya ile ilişkilerinin düzelmesi ile Suriye çözümünün olma ihtimali dahi ABD yi rahatsız ediyor. DAEŞ’ le mücadele kılıfı altında PKK’nın bir kolu olan PYD’ yi meşrulaştırmak istemesi ABD’nin bir başka planıdır. Bu planına adım adım yaklaşmak istiyor. Türkiye’yi kontrolünde tutmak isteyen ABD milli mücadele ruhunun ayağa kalkmasını istemiyor. ABD ve AB Türkiye’nin terörle mücadelesini kabullenemiyorlar işte bu kabullenmeyiş, çeşitli algı operasyonları ile Ülkeyi kontrol altına almak istiyorlar.

Rusya ile atılan her adımda, her anlaşmalarda ABD AB ve NATO karşı çıkacaktır.

Türkiye ile Rusya’nın savunma sanayii piyasasında da birlikte iş yapma planlarını hesap eden ABD’ nin sancılanması normal, ne olursa olsun Türkiye yoluna devam edecektir. Türkiye’nin savunma sanayiini güçlendirmesi önem Arz etmekle birlikte acil olarak bu konuda yol alması zaruridir.

Türkiye’nin 15 Temmuz’daki darbe girişimine karşı başarısı, dik duruşu, milletin bütünleşmesi, vatanımıza ihanet eden maşaların arkasında ki güçler hayal kırıklığına uğradılar.

Ankara Moskova yakınlaşmasından, müttefiklerimiz rahatsız oldular.

Ey! Müttefiklerimiz o halde müttefik gibi davranın.

ABD’ de müttefik olduğumuzu hatırlayarak, suçlu iade anlaşmalarına sadık kalarak FETÖ/PDY elebaşını Türkiye’ye iade etmelidir.

Türkiye’nin dostluğunu kazanmaya bakın…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ VE ABD” için 2 cevap

  1. Osman genç diyor ki:

    Kaleminize kelâmınıza sağlık efendim… Hürmetler…

  2. İbrahim diyor ki:

    Sizlerinde gözlerinize sağlık,Ömrünüze bereket…

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co