12 Şubat ruhu

12 Şubat ruhu

Şehirlerin bir ruhu var, bir manevi havası var..

Yapılan binalarında bir ruhu var.. Sevgili ile yapılan bina ile kavgalı yapılan bina arasında ki farkı hemen görmek mümkündür..!

12 Şubat Kurtuluş Bayramının da bir ruhu var..

1918-19 ve zaferin kazanıldığı 1920 yılı ki işgal yılları , kan ve göz yaşı, dualar, sonra kazanılan bir zafer, 12 Şubat ruhunu şaha kalktığı dönem.. o gün Onikişubat ruhunun uyandığı gün !..

Bugün olduğu gibi, 94 yıl önce ülke topraklarımızda gözü olan AB ülkeleri , Önce İngilizler , sonra ise Fransızların gelmesi ile Maraş Şehrini işgal ettiler..

İçerdeki Ermenileri de kandırıp yanlarına alarak kısa zamanda şehir de kök atmaya başladılar..

En acı olay ise : Asker olarak Mısır, Yemen, Afrika gibi fakir Müslüman ülkelerin genç fidanlarını Asker olarak getirilmesi ve bizlerin karşımıza çıkarıyorlardı.. kardeş kardeşe vurduruluyordu..

Yani : Bugün olduğu gibi Müslüman”ı – Müslüman’a öldürtüyorlardı..

Böyle bir dönemde : Maraşlı , Maraş aslanı gibi yerinden silkinerek kalktı , kendi evini yaktı, kazma kürekle silahlı askerlere karşı mücadele etti ve 22 gün 22 gece süren çetin kış şartları ve soğuk – düşman kurşunları arasında bir zafere imza attı..

Bunun için ilin ismi Maraş şehrinden TBMM kararı ile Kahraman unvanı verilerek Kahramanmaraş şehrine çevrildi.

Dünya da fertlere verilen istiklal Madalyası ise Maraş’ta ilk defa bir şehir ‘e bir adet verildi.. Çünkü 35 bin nüfususun tamamı Kahraman’dı , o gün 35 bin madalya vermek mümkün değildi.. onun için bir adet Madalya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk imzası ile Maraş şehrine verildi.

Dünya da tek İstiklal Madalyalı Şehir olan Maraş şehri tarihe yön veren bir şehirdir..

Tarihini ve dostunu düşmanını bilmeyen ülkeler bir gün yok olmaya mahkumdur..

Bugün yanı başımızda  Irak diye bir devlet kalmadığı gibi.. İyi kötü Saddam Hüseyin yönetiminde bir Irak devleti vardı, bugün Irak 7 ayrı parçaya bölünmüş Devlet yok, Ordu yok, millet yok, sahipsiz bir kara parçası , her gün patlayan bomba ve silahlar.. Kan göz yaşı..

Sebebi ise : Bir avuç petrol için yapılan saldırı sonucu dağılan Irak, Akılsız bir lider, öldürülen Milyonlarca Müslüman ve yok olan bir devlet..

1943 yılına kadar bizim topraklarımıza katılmak için bekleyen Türkmen ve Arap Suriye halkı bugün 4 yıldan beri ölen Müslüman Sayısı 4 milyonu geçti, Türkiye, Irak, Ürdün, Amman sınırındaki Türkmen ve Arap halk ise ölümle burun buruna..

Bir yanda açlık ve soğuk, diğer yanda ise Esat yağlı kurşunları tercih sizin..

Böl- Parçala sonra yut..

1960 yılı sonrasında .. Güneydoğu ve Petrol yataklarının üzerinde oturan illerimiz için – Kürt, Türk, Alevi- Sünni dediler.. çare olmayınca.. 1984 de ABD ve AB ülkelerinin finansmanı ile kurulan PKK ile mücadele 35 bin den fazla vatan evladı şehit verildi, yine bundan çok fazla vatan evladı, kurulan örgüt saflarında can verdi.

Öldüren biz, ölen biz, peki sonra ne oldu, bugün silahlar sustu bir yıldan beri şehit haberi gelmiyor ama bu defa da ABD ve AB ülkeleri içerideki maşaları ekonomik savaş açtılar..

Hedef Türkiye yıkmak, Irak gibi parçalamak, Petrol yatakları olan bölge özel bölge diğer yerler bir başka bölge ve sonuçta bugün Irak ta olduğu gibi 7 parça bir Türkiye !..

94 yıl önce savaş’a katılanlardan kimse kalmadı ancak onların torunları var, yakın tarihimizi iyi okumalıyız.. çevre komşularımıza iyi bakmalıyız ve ders çırakmalıyız..

Sanayisi ve Teknolojisi olmayan Irak’ı nasıl parçaladılar , nasıl yuttular ve Petrollerine nasıl 50 yıllığına savaş giderlerini karşılamak üzere tanzimatı olarak el koydular.. buna iyi bakın..

Bugün Suriye’yi bölüp parçalamaya çalışıyorlar.. yarın orasını da parça parça paylaşacaklar.. tıpkı 1918 den başlayarak 11 Şubat 1920 yılına gelinceye kadar Türkiye yaptıkları gibi..

Bütün bunlardan ders alarak: Kendi teknolojimizi üreten, birlik ve beraberliğimizi bozmayan, Irk –Mezhep – Din-Dil  faktörlerini bir kenara koyarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti Vatandaşları olarak bir birimizi her zaman kinden daha çok severek birlik içinde olmalıyız.. Biz 12 Şubat ruhunun söylemiş olduğu bu!…

Gezi Parkı, 17 Ocak operasyonu, Sanal alemde gezen ses kayıtları ki bunların tamamı montaj bunlara inanmadan ülkemizin birliğine dirliğine sahip çıkmak 12 Şubat ruhudur..

12 Şubat ruhunu yaşacaksan : ülkemize sahip çıkalım..

İnternette çok fazla bilgi kirliliği var , internet ortamına inanmayın..

Maraşlı 12 Şubat Kurtuluş Bayramın Kutlu olsun

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co