“12 Şubat Çanakkale’nin devamıdır!”

“12 Şubat Çanakkale’nin devamıdır!”

Kültür ve Turizm Bakanı Ünal,

12 Şubat Çanakkale’nin devamıdır!

KAHRAMANMARAŞ/ Memleketi Kahramanmaraş’ta açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal “Yarın, Kahramanmaraşımızın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 12 Şubat, Çanakkale’nin devamıdır” dedi.

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kente gelen Bakan Ünal, Devlet Tiyatrolarınca Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sahnelenen, Haldun Çubukçu’nun yazdığı, Fikret Urucu’nun yönettiği 57. Alay isimli tiyatroyu izledi.

Oyunu çok beğenen Bakan Ünal: “ Oyunun ardından kuliste oyuncuları tebrik eden Ünal, burada yaptığı konuşmada, bugünün ruhuna (Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşu) uygun bir oyun sahnelendiğini belirtti.

Kahramanmaraş’ın da Çanakkale gibi savunulduğunu vurgulayan Ünal, şunları kaydetti:

“Devlet tiyatrolarının ’57. Alay’ oyunun seyrettik, aslında bugünün ruhuna uygun bir oyun. Yarın, Kahramanmaraşımızın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 12 Şubat, Çanakkale’nin devamıdır. Çünkü Çanakkale, bir milletin kendi kaderini, bayrağını, sancağını toprağını, canıyla, kanıyla savunduğu yer. Kahramanmaraş’ın edeleri de kendi şehrini canıyla, kanıyla, savunmuştur. Bu kent öyle bir yerdir. Kurtuluş savaşı genç Cumhuriyet’in, genç nesillere anlatılması, bunları kendi hafızasında yaşaması, kendi tarihini, kendi şuurunu oluşturması açısından bugünler çok önemli. Yarın Kahramanmaraş’ta 12 Şubat’ın ruhunu bir kez daha beraberce yad edeceğiz. Başbakanımız, yarın 12 Şubat’ın şerefine Kahramanmaraşımıza yeni hediyelerle gelecek.” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co