Erkoç, Büyük projelerin müjdesini verdi

Erkoç, Büyük  projelerin  müjdesini verdi

30 Mart 2014 yapılan Yerel seçimlerde Kahramanmaraş Büyükşehir  Belediye Başkanlığı’na seçilen Fatih Mehmet Erkoç, dün ilk defa basın mensuplarıyla bir araya geldi.  Bu zamana kadar yapılan çalışmaları ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalardan bahsetti.

7 Haziran 2015 pazar günü yapılacak olan genel seçimleri sonrası daha güçlü bir belediye olarak çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, “Türkiye’miz çok önemli bir süreçten geçmekte. Yeni Türkiye yolunda 7 Haziran çok önemli bir dönüm noktası. Önümüzde iki seçenek var. Biri eski Türkiye’ye  dönüşü, diğeri ise yeni Türkiye’nin kapılarının sonuna kadar açılmasıdır. Yaklaşık bir yıldan bu yana belediye yapılanmamız adete bakanlık düzeyinde oldu. Özellikle yollar konusunda geçen yıl yoğun bir çalışma yapmıştık. Ekibimizi çok güçlü hale getirdik. Yeni araçlar aldık, yeni yatırımlar yaptık ve şu an çok güçlü bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Atık su problemi Kahramanmaraş’ımızın 100 yıldan bu yana en büyük sorunu. Türkiye’nin en büyük arıtma tesisi için çalışmalarımız sonuçlandı. Avrupa Birliği’ nin onayıyla birlikte yetkili firmada çalışmaya başlayacak. Bu Çalışmalarımız yanında  dev parklarımızı halkımızın hizmetine açtık ve açmaya devam edeceğiz. Kentsel dönüşümle ilgili çok önemli yatırımlar yaptık. Son bir yılda 110 milyon TL’lik kamulaştırmayla vatandaşlarımızı mağdur etmeden gerçekleştirdik. Bununla birlikte tarihi mekanları da yapıyoruz. Şuan her alanda altyapı, üstyapı alanında birçok alanda dev projeler yapmaya devam ediyoruz. Kahramanmaraş’ taki çalışmalarımız beklediğimizden de hızlı gidiyor”   diyerek   bazı projelerden bahsetti.

Erkoç’un bahsettiği bazı proje satır başları şunlar.

Ulaşımda kavşak çalışmaları başladı. Ulu Cami kavşak çalışmamız 1 ay içerisinde tamamlanacak. Yeni kavşak çalışmaları başlayacak.

Şehir içi ulaşımda bulunan  dolmuşları kaldırıyoruz.  Dolmuşların yerine halk otobüsü olacak. yerine  otobüsler alınacak.

Büyükşehir Belediyesi olarak 16 tane büyük otobüs aldık hizmete girdi. Bunların 2 tanesi körüklü.

Kahramanmaraş grup  yollarının çalışması yapılanlar oldu yapılmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta dev projelere başlıyoruz.

Atık su problemi Kahramanmaraş’ ımızın 100 yıldan bu yana en büyük sorunu. Türkiye’ nin en büyük arıtma tesisi için çalışmalarımız sonuçlandı. Avrupa Birliği ’nin onayıyla birlikte yetkili firmada çalışmaya başlayacak.

100 milyon TL bedelli  ve çok büyük kısmı Avrupa Birliği fonlarıyla karşılanacak olan Kahramanmaraş  Arıtma Tesisi’ nin yapımın başlayacağız.  Bu proje 2017 yılında tamamlanacak. Artık Kahramanmaraş’ta balıklar ölmeyecek. Evsel atıklar Sır Barajımıza akmayacak. Halkımız Sır Barajı’ nda olta ile balık tutacak.

Kahramanmaraş’ın en Büyük içme suyu projesi olan Kısık İçme Suyu Projesi’ni hayata geçireceğiz.  Kahramanmaraş’ ın yüksek kesimleri kodu 750 üzeri olan yerler için, Pazarcık ve Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçelerinin‘de 100 yıllık su sorununu çözüyor. Kısık   içme suyu projesi ile ilçelerimizin su sorunu kalmayacak.

Kentsel Dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. Kentsel dönüşümle ilgili çok önemli yatırımlar yaptık. Son bir yılda 1550 evi kamulaştırdık. 110 milyon TL’lik kamulaştırmayla vatandaşlarımızı mağdur etmeden gerçekleştirdik. Ayrıca inşaat sektörünü de canlandırdık.

Tekke ile ilgili Kentsel Dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor.

Önsen bölgesinde Bin 900 dönüm alan aldık. Buraya asgari ücretliler ve dar gelirli vatandaşlarımız için 10 bin konut yapacağız.

Tarihi çarşı restorasyon çalışmalarımız başladı. Önceliğimiz Demirciler çarşısı.

Yedikuyular Kayak merkezi Projemiz bitti. Artık bundan sonra yapım aşaması başlayacak.

Kumaşır Gölü ihalesi yapılacak. Sona gelindi.

     Ceyhan Nehrinin Kaynağına Rekreasyon Alan çalışması yapacağız.

Elbistan Merkezde tarihi yerlerin restorasyon çalışması yapılacak.

Sünbüllü  Vadisi İhalesi yapıldı.

Afşin, Pazarcık,  Göksun, Andırın, Türkoğlu  Nurhak Kullar- Tatlar’a ve Kahramanmaraş Merkezde park çalışmalarımız oldu.

Botanik Bahçeli park çalışması yapılıyor.

2 adet park yapacağız 100 dönüm üzerinde.

Doğal güzelliklerimizle ilgili çalışmalar başlayacak.

Fuarlar ve Kültür Çalışmamız devam ediyor. Kitap Fuarı, kuyumculuk fuarı yapıldı. Bu yıl Uluslar arası Dondurma Festivali yapacağız.

Elbistan Arıtma tesisi yapıldı. Afşin’in su sorunu çözülüyor. 25 Milyon liralık Afşin İçme Suyu projesi yapımı devam ediyor.

Belediyemize 10 Milyon liralık ekipman alımı gerçekleştirdik.

Bin 500 km yol  ihalesi gerçekleştirdik.  Hem de% 45 kırım ile  Grup yolarımız yapılıyor. Grup yollarımız 3 yıl içerisinde tamamlanacak. Biz 5 yıl demiştik ama daha erken bitecek”

Erkoç bazı projelerini anlattı. Anlatacak çok projemiz var. İnşallah halkımız görecek vaad ettiğimiz projelerimizi 5 yıl tamamlanmadan bitireceğiz. 7 Haziran sonrası Yeni Türkiye ile Kahramanmaraş’ ta büyüyecek. Tüneller ve Göksun yolunun bitmesi, Yeni Havaalanının yapılması ve hızlı trenin gelmesi ile birlikte Kahramanmaraş çok değişecek” dedi.

Erkoç’un basın mensupları ile bir araya gelmesi ve çalışmalar hakkında bilgi vermesi iyi oldu. Bizde bunu köşemize taşıdık ve halkı bilgilendirdik.

Erkoç büyük projelerden bahsetti. Ancak Erkoç yaptığı işleri halka tam anlatamıyor. Yaptığı hizmetleri anlatma konusunda bir sıkıntısı var. Bu konu üzerinde durmalı diyor, saygılar sunuyorum.

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co