1. ÜSKÜDAR KİTAP FUARI…

1. ÜSKÜDAR KİTAP FUARI…

Medeniyetler beşiği olan İstanbul’da her yıl çeşitli yerlerde kitap fuarı düzenlenerek okuyucuyu kitapla buluşturuluyor.

Organize edilen kitap fuarları Trakya bölgesinde yapılıyordu. Üsküdar Belediyesi Anadolu yakasında ki bu kültür hizmeti eksikliğini gördü ve çalışmaya başladı. Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in seferberliği ile 1. Üsküdar Kitap Fuarı 14-22 Şubat “Kitap ve Şehir” temasıyla kapılarını açtı. Birçok dalda kültür ve sanatın beşiği olan Üsküdar bu eksikliği de gidermiş oldu.

Teknolojinin her geçen gün mesafe kat ettiği günümüzde kitap okuma alışkanlığının artırılması çok önem arz etmekte…

O günlerdeki kar yağışına da aldırmadan yola revan oldum. Kitap fuarını gezmeye gittim…

Güzel organize edilmiş 100’ü aşkın yayınevinin fuara katıldığını gördüm. Ancak dikkatimi çeken yayınevi stantlarının çok sakin olduğu bu sakinlikten şu çıkıyor kitap okuma alışkanlığımızı kaybettiğimizden teknolojinin bağımlısı olmuşuz akıllı telefonlar elde, yanından geçeni fark edemeyecek bir dalgınlıkla beynimiz uyuşuncaya kadar kimseyi görmüyoruz.

Fuarda ikinci dikkatimi çeken ise stant görevlilerinin katılımcılara yayınevleri hakkında bilgi akışının olmayışı…

Hülasa biz fuarı gezmeye devam ediyoruz. Fuarın sakin oluşunda hava şartlarınındı önemli bir etkisi olduğu aşikâr, yolumuz Hakikat kitabevi yayınlarına uğruyor. Cevval gençler bizi karşılıyor uzun bir sohbete başlıyoruz. Standı ziyaret eden katılımcılara kitaplar hediye ediliyor bilgiler sunuluyor. Ziyaretçiler memnun ayrılıyor.

Hakikat kitabevi’nin kitapları Arapça, Farsça, İngilizce, Fransızca, Almanca bunlara ilaveten onlarca yabancı dilde yayımlanarak dünyanın dört bir yanına dağıtılarak insanların istifadesine sunuluyor. Türkçe yayınları ise şunlardır. Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye, Mektubat Tercemesi, Faideli Bilgiler, Hak Sözün Vesikaları, Herkese Lazım Olan İman, İslam Ahlakı, Eshab-ı Kiram, Kıyamet ve Ahiret, Cevap Veremedi, İngiliz Casusunun İtirafları, Kıymetsiz Yazılar, Namaz Kitabı, Şevahid-ün Nübüvve, Menakıb-ı Çihar Yar-i Güzin. İnternet adresi (www. Hakikatkitabevi.com )Bu kıymetli eserler ülkenin dört bir yanına dağılıyor.

Birde ne göreyim usta gazeteci Türkiye Gazetesinde STOP köşesiyle gönüllere taht kuran dostumuz Divanyolu dergisi Genel Yayın Yönetmeni Muammer ERKUL muhabbetle kucaklaştık hasret giderdik hoş bir sohbetin zevkini yudumlarken standı ziyaret eden Üsküdar Belediye meclis üyesi Sema Şen Hanım ve eşi nazik, kibar güler yüzlü bir ikili sohbet koyulaştı. Hakikat kitabevi hizmetlerinden Kahramanmaraş gazetemizden, divanyolu dergimizden sohbet aktı gitti pür dikkat dinlediler.  Belediye hizmetlerinden konuştuk. Güler yüzle ayrıldılar…

Profösör Ramazan Ayvalı ve E. Müftü Hasan yavaş’ın hakikat kitabevi standında imza günü de ayrı bir heyecanlı geçti. Üsküdar belediye’sinin bu hizmetini yürekten tebrik ediyorum.

Üsküdar Belediyesinin 1. Kitap fuarı ve Hakikat Kitabevi’nin 1. Fuar deneyimi mübarek olsun.

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“1. ÜSKÜDAR KİTAP FUARI…” için bir cevap

  1. Osman Sarper Genç dedi ki:

    Gözlemleriniz çok güzel ve teşhisleriniz de isabetli… Tebrik ederiz…
    Kaleminize kelâmınıza sağlık İbrahim Bey… Hürmetler efendim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co