1 Haziran Pazar günü buluşalım

1 Haziran Pazar günü buluşalım

1 Haziran Pazar günü buluşalım..

Bugün size 7 güzel adam dan değil, 8. Güzel adamdan söz etmek istiyorum..

Bu 8. Güzel adam ki hayatının her anını dini islam ve Kahramanmaraş için çalışarak geçiriyor.. şehrimizde güzel hizmetler veriyor..

Bir ilke daha imza atmak için 1 Haziran da çocukları Sultan Abdulhamithan camiine topluyor ve çocukları camii ile barıştırıyor.. Camii de çocuk şenlikleri yapmaya hazırlanıyor.

Hani bizde bir söz vardır..

Suyu görmeden paçayı sıvama derler ya :

Bugün sizlere 1 Haziran 2014 Pazar günü yapılacak bir programdan söz edeceğim..

Her Cuma sabahı olduğu gibi : Bu sabah saat 04 00 de kalkarak Sultan Abdulhamithan camiine namaza geldim, Namaz sonrası çorbamızı dağıttı..

Az bir gayretle o çorbadan kimler nasipleniyor kimler ?

Sonra Kahramanmaraş’ın 7 güzel adamının yanına benim ilave ettiğim  8. Güzel adam olan Ömer Faruk Şirikci hocamın yanına vardım.. biraz hoş sohbet ten sonra , hocam evine, biz iş yerimize gelmek üzere iken bir afiş verdi ve başladı ayak üzeri anlatmaya..

6-12 yaş arası : Camiye gelme , namaz kılma yarışmasını bu yazda devam ettireceğiz, birinciye ödül.. sürpriz hediyeler..

İmam’ı aynı yaşta çocuk olan çocuklara toplu cemaatle namaz kıldırma yarışması..

Minik cemaat ve İmam’a sürpriz hediyeler..

Yiyecek ve içecek ikramı

Camii etrafına kuracağımız oyun araç ve gereçleri ile oyunlar..

Yok yok, tüm çocukları Sultan Abdulhamithan’a bekliyoruz !..

1 Haziran 2014 Pazar günü sabah saat 10 00 da başlayacak olan program öğle namazına kadar devam edecek ..

1 Haziran 2014 Pazar günü Sultan Abdulhamithan camiinde Namaza başlıyorum, progamı Türkiye de ikinci, Kahramanmaraş’ta ilk defa yapılacaktır..

Bütün aileleri 1 Haziran da sabah namazına Sultan Abdulhamithan bekliyorum..” diyor bizim güzel insanımız Ömer Faruk Şirikci hocamız.. ilan etti bizede bir afiş verdi..

Sonra : Başka bir güzel insan Mahmut Bakır’ın dikdiği fidanları göstererek, onu rahmetle andık ve dualarla Cuma  namazı mütakip ulucamiden uğurlayacağımızı, diye de  söyledi..

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mahmut Bakır, camiyi çok severdi, umreye gideceki, allah dan onu sever inşallah.. biz onu seviyoruz diye ilave etti.

Bu sohbetten sonra Kahramanmaraş’ın 8. Güzel adamı Ömer Faruk Şirikci hocamız, elime bir afiş verdi. Ve gitti..

Bize düşen ise kalemimizle bu programa destek vermektir..

“7 Yaşındayım , Namaza başlıyorum” Çocuk Şenliği

Şehrimizde bir ilk olacak Pazar günü sabah çocuklarınızla birlikte camiye bekliyoruz..

Sultan Abdulhamidhan Camii Vakfı yönetim kurulu Kahramanmaraş’ta ilk defa , İstanbul dan sonra Türkiye de ikinci çocuk şenliğini yapmaya hazırlanıyor.

Sevgili Peygamberimiz (SAV) efendimiz, “ 7 yaşında çocuklarınızı namaza alıştırınız” buyurmuş ve çocuklara ayrı bir önem vermiştir..

Bu sebeple 6-12 yaş arasındaki Çocuklar için düzenlenen şenlikte..

Namaz kılma, Namaz kıldırma, Kuran-ı Kerim okuma, dini sorulara cevaplar..Ezan okuma, Kamet getirme, en güzel cemaat olmak üzere çeşitli yarışmalar düzenleneceğinin söyledi ve çocuklarımızı davet ediyoruz bir duyuralım,” dedi.

Çocuklarımız, geleceğimizin teminatı, yavrularımız !..

Biz ölünce ardımızdan bir faatiye okuması için mutlaka camiiye götürmeliyiz.

Bugün Sultan Abdulhamithan camii vakfının yaptığı bu etkinlikte mutlaka yer almalıyız, üstelikde çocuklarımızla yer almalıyız..

Erkek Çocukları Beyaz Takke ve Gömlekle gelmeleri, kızlarımızın ise başında bayaz baş örtüsü olmalı ki namaz kıla bilsinler..

Sürpriz hediyeler, meşubat, limonata ikramları

Her şey çocuklar için buyurun sabah sizleri Sultan Abdulhamithan camii ne bekliyoruz..

1 Haziran için hazırlıklara başlayalım.. bugünden çalışalım ki ödül bizim olsun..

Çocuklarımızı bir haziran Pazar sabahı sabah namazına getirelim, o manevi havayı yaşasınlar sonra onlarla birlikte o şenliklere katılarak bir günümüzü yarısını çocuklarımıza verelim..

Bizde bir iş yaparsan eleştiriler.. yapazsan kimse bir şey demez.. oysa biz bir ucundan tutalım destek olalım bir kişinin sırtından bu yükü hep beraber alalım inşallah..

1 Haziran 2014 Pazar günü Sultan Abdulhamithan camiinde buluşmak üzere

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co